• Strona główna
  • Wpisy
  • Myśliwi roznoszą prezenty od św. Mikołaja – KŁ Hubertus w Olkuszu🎅🏻☃️❄️🌿💝

Myśliwi roznoszą prezenty od św. Mikołaja – KŁ Hubertus w Olkuszu🎅🏻☃️❄️🌿💝

Takie miłe wieści do nas dotarły:

W piątek 4.12.2020 r. myśliwi z koła łowieckiego „Hubertus” w Olkuszu wręczyli świąteczne prezenty wszystkim wychowankom Niepublicznego Przedszkola „Miś” w Porębie Dzierżnej.
Tego dnia Prezes koła łowieckiego Waldemar Szczepka, Łowczy Andrzej Dąbek oraz Skarbnik Marek Oźlański wraz z Prezesem Stowarzyszenia – radnym Panem Ireneuszem Mudyńem sprawili dzieciom wielką niespodziankę. Przygotowane upominki wywołały wiele radości i uśmiechów wśród dzieci. Marek Oźlański poza prezentami dla dzieci, na ręce Pani wychowawczyni przekazał również 100 sztuk maseczek ochronnych i płyn do dezynfekcji. Najmłodsi oraz nauczyciele zostali obdarowani również koszem wędlin i wyrobów z dziczyzny.
Podczas spotkania myśliwi opowiadali o wybranych gatunkach zwierzyny oraz o tym, jak one zimują. Zwrócili uwagę na to, że należy zwierzętom w zimie pomagać i otoczyć je opieką, szczególne wtedy, kiedy jest duży mróz i gruba pokrywa śnieżna.
Na zakończenie tego miłego i pouczającego spotkania zapowiedziano piknik połączony z ogniskiem i pogadankami o kulturze, tradycji i etyce łowieckiej – jeśli tylko obostrzenia sanitarne na to pozwolą.
Odwiedzający w wyrazie wdzięczności otrzymali piękne laurki od dzieci, a od Prezesa stowarzyszenia ciekawe, pamiątkowe publikacje: Są miejsca, czasy i ludzie, o których się nie zapomina.
Prezes stowarzyszenia, które prowadząc szkołę i przedszkole w swej działalności stawia na wysoką jakość nauczania, wyraził chęć współpracy z kołem łowieckim oraz zaznaczył jak ważną rolę w edukacji najmłodszych pełni edukacja przyrodnicza.
Cieszymy się, że również w tym roku mogliśmy odwiedzić dzieci i przekazać im prezenty od św. Mikołaja. Takie spotkania utwierdzają nas w przekonaniu, że warto pomagać i edukować najmłodsze pokolenia.
Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór 🌿-Marek Oźlański