• Strona główna
  • Wpisy
  • cd Myśliwi roznoszą prezenty od św. Mikołaja – rejon zawierciański 🎅🏻☃️❄️🌿💝

cd Myśliwi roznoszą prezenty od św. Mikołaja – rejon zawierciański 🎅🏻☃️❄️🌿💝

To już tradycja, że Koła Łowieckie okręgu zawierciańskiego każdego roku organizują różnego rodzaju akcje, zarówno profilaktyczne jak i dobroczynne. W tym roku do przedświątecznych działań przyłączyło się ok. 530 myśliwych z 18 kół łowieckich, które niosą pomoc w różny sposób. Akcję koordynowała Łowczy Rejonowa Olga Oleksiak. Dzięki zebranym funduszom w dniu Św. Mikołaja myśliwi przekazali upominki do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie. Tuż przed Świętami prezenty trafiły też do najbardziej potrzebujących rodzin z Rokitna Szlacheckiego i Łaz. Myśliwi przekazali im paczki za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej dzięki myśliwym przekażą także prezenty samotnym. Poduszka ortopedyczna, nowe kołdry, koce, prześcieradła, ręczniki, skarpety, środki higieniczne i kosmetyki trafią już w najbliższych dniach do najbardziej potrzebujących osób. Dzięki myśliwym prawie 40 rodzin otrzyma przed świętami upominki, które z pewnością będą miłym bożonarodzeniowym akcentem.

artykuł w Echo Łaz: https://www.facebook.com/704303412956341/posts/3460948430625145/?d=n

“Myśliwska Paczka” dotarła też do Placówki opiekuńczo-wychowawczej “Pegaz” w Chruszczobrodzie, gdzie członkowie Koła Łowieckiego “Cietrzew” Łazy obdarowali wychowanków sprzętem sportowym. Koło Łowieckie “Szarak” Myszków przygotowuje upominki świąteczne na terenie parafii rzymskokatolickiej w Koziegłówkach (gm. Koziegłowy). Myśliwym udało się też obdarować Dom Dziecka w Górze Włodowskiej. Koła okręgu zawierciańskiego współpracują także z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej z gmin Siewierz, Ogrodzieniec, Pilica, Łazy, Szczekociny, Żarnowiec i Poręba.

Myśliwi chcą obdarować jak najwięcej potrzebujących osób. Chcą dołożyć swoją małą cegiełkę do przedświątecznych akcji charytatywnych w tak trudnych dla wszystkich czasach.